TÜRKÇE ÖABT

Türkçe ÖABT Uzman Hocalarımız

Ramazan Gülendam

Akademik Oda

Ramazan Gülendam

  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği’ni birincilikle bitirmiştir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yüksek lisans, İngiltere Manchester Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde rektör yardımcılığı, dekanlık, bölüm başkanlığı yapmıştır. “Peyami Safa’nın Eserlerinde Eğitim- Öğretim Meselesi, Türk Romanında Kadın Kimliği, Tanzimat’tan Bugüne Yeni Türk Edebiyatı Şiir Çözümlemeleri, Unutulmuş Bir Romancı: Burhan Cahit Morkaya, Türkiye’de Kadın Olmak, Mehmet Akif Ersoy adlı kitapları mevcuttur.
Hasan Onur Toprak

Akademik Oda

Hasan Onur Toprak

  • Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. 2013 yılından beri Türkiye’nin 24 şehrinde ÖABT dersleri vermektedir. Benim Hocam Yayınları Türkçe öğretmenliği, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği gruplarının videolarını çekmiş ve kitaplarının yazarlığını yapmıştır. Yargı Yayınlarında Türkçe öğretmenliğinin editörlüğünü yapmıştır. Denembak Yayınlarının paragraf ve dil bilgisi kitaplarının editör ve yazarlığını yapmıştır. Akademik kariyerinde “Linguistik” alanında yüksek lisans yapmıştı.
Ali Özbek

Akademik Oda

Ali Özbek

  • Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılından beri özel kurumlarda Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmaktadır. Çocuk Edebiyatı Konu Anlatımlı Soru Bankası, Sözel Mantık Tamamı Video Çözümlü Soru Bankası, Dil Bilgisi Etkinlikli Tamamı Video Çözümlü Soru Bankası, Türkçe Öğretmenliği ÖABT ders kitapları vardır.
Fatma Özbek

Akademik Oda

Fatma Özbek

  • Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılından beri Türkçe Öğretmenliği ÖABT dersleri vermektedir.

Akademik Oda

Ertürk Semiz

  • Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. Yüksek lisans eğitimi Ahmet Yesevi Üniversitesi “Eğitim Denetimi ve Yönetimi” alanında yapmıştır. Yargı Yayınevi’nden “Payidar” adıyla soru bankası ve denemeleri çıkmıştır.
× Whatsapp Canlı Destek